Šumperk B - Sokol Jestřebí 0:3 (0:3)

28. 8. 2022

Do zápasu jsme šli trochu s obavami, chyběli nám 4 hráči, ale byl už k dispozici Franta, domácí mladý výběr byl doma zatím neporažený, prohrál jen 1. mistrák v Malíně. Nicméně do zápasu jsme vlítli, že se mládežníci nestačili divit, jeden roh za druhým, bohužel žádný gól z toho nepadl, měli jsme dobrý pohyb a forčekink, ale z našeho úvodního tlaku jsme gól bohužel nevytěžili. Když se domácí vzpamatovali, tak jsme odpověděli tím nejlepším způsobem, Lukáš Mička se trefil ve 35. minutě hlavou z rohu a bylo 0:1. Mladí šumperané však hráli svoji kombinační hru nadále a Radek v bráně musel vytáhnout excelentní zákrok a drželi jsme nulu. Pak po nádherném pasu (Erik) se dostal Franta z levé strany do vápna a zakončil jako Thieri Henry v nejlepších letech a bylo ve 41. minutě 0:2 ! Domácí to trochu zaskočilo a jejich hra už nebyla tak nebezpečná, v podstatě hráli do vápna a tam už jim naše obrana víc nedovolila. V závěru poločasu vyběhl domácí brankář a sundal Lukáše Mičku bez toho aby hrál balon a byla z toho ČK a trestný kop. Do branky šel hráč z pole, ale Jardův trestňák zneškodnil jako zkušený gólman. Závěr poločasu byl hektický, Franta dostal přihrávku do běhu, balon si trknul dopředu, náhradní gólman ho sundal, sám se přitom zranil, Franta musel střídat, dostal ránu hlavou do kolena a byla penalta, kterou Tomáš bezpečně proměnil a pak už hlavní ukončil poločas. Další ČK už rozhodčí radši nevytáhl, i když byla jasná. Gólman domácích jel do nemocnice, Franta chladil koleno a do zápasu už nenastoupil. Doufejme, že lékařské vyšetření neukáže vážnější zranění. Naše útočná hra tím zásadně utrpěla. Druhý poločas jsme už hráli na výsledek, tj. obranná hra, brejky, ale další gól už nepadl. Naši hráči dohrávali se zraněními, Lukáš musel navíc odstoupit, tak doufejme, že se za týden dáme dohromady a doma budeme chtít potvrdit body zvenku proti Mohelnici.