Sokol Jestřebí A - Lesnice B

6. 10. 2012

Za krásného podzimního odpoledne se hrál fotbal víceméně na jednu bránu, a to lesnickou. Od začátku se jestřebští tlačili do útoku, bylo jen otázkou času, kdy to tam "padne". Gól dal Tomáš Němec, když vybojovaný balon Kubou Kondlerem tečoval hostující bek přímo k Tomášovi, který se nemýlil. Hráli jsme pěkný kombinační fotbal, ale zakončení bylo nepřesné, nebo se zaskvěl hostující gólman. Do druhého poločasu opět Jestřebí vstoupilo aktivně, opět Tomáš Němec dal branku, ale pomezní z Lesnice nesmyslně zvedl praporek, tak ji hlavní odvolal. Lesnice jen nakopávala balony, Aleš Paraska víceméně sbíral s jistotou nakopnuté balony. Bohužel po ojedinělé šanci, která vyplynula z odraženého balonu, chyboval nedostatečným bráněním náš stoper a lesnický útočník se dostal k zakončení z hranice vápna a dal na 1:1. Následně se spustil drtivý tlak jestřebských, ale neproměnily se 100% šance (Lukáč,Němec T, Mička, Krátký atd...). Navíc hlavní bohorovně přehlídl faul ve vápně hostů na Davida Lukáče, pomezní otočil pár rohů na auty a nakonec, i když střídalo po 3 hráčích na obou stranách a bylo ošetřování, ukončil hlavní zápas ve 44. minutě. Nicméně příčinou ztráty 2 bodů bylo neproměnění jasných šanci, které si Jestřebí vytvořilo, takže bod se musí brát. Kluci, ale zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu strhnout vítězství na svou stranu nad soupeřem, který přijel hlavně bránit a bořit. Paradoxně se jim daří víc venku, kde není soupeř tak zalezlý a je tam víc prostoru pro útočný fotbal.