Sokol Jestřebí - Sokol Bratrušov 2:0 (1:0)

3. 4. 2022

Za velmi chladného počasí, které mnoho fandů asi odradilo se hrál fotbal jak bývá na začátku sezony obvyklé. Spousta pokažených přihrávek, nesehranost na obou stranách, nicméně Jestřebí od začátku bylo na balonu a vytvářeli jsme si šance, chyběl ale klid pro finální přihrávku a taky v zakončení. Z mnoha šancí jsme proměnili v 1. poločase aspoň jednu, když ve 23. minutě Jarda Janíček našel rozeběhnutého Martina Štiku, který úspěšně zakončil a do kabin se šlo za těsného vedení 1:0. Ve druhém poločase se hosté spoléhali na standardky, které jsme s přehledem odvraceli, bohužel i naše standardky, rohy , trestňáky, auty, taky končily bez efektu. Kolem 70-80. minuty jsme hosty zatlačili, ale nedali jsme gól ani z vyložených šancí, pouze 2 tyčky po střelách Tomáše Horkého, trestňák Jardy těsně vedle a zakončení z 10 metrů od Karla Rutara nad branku. Hosté nakonec z mála mohli dosáhnout branku, ale z nebezpečného brejku přestřelili. Drama nakonec utnul Martin Štika, který zužitkoval finální přihrávku Jardy a za stavu 2:0 v 86. minutě bylo hotovo. Zápase se pak už v klidu dohrál a můžeme slavit první vítězství v tomto roce a upevnění 4. příčky. Za týden opět doma proti Úsovu, kde musíme potvrdit dnešní body.