Sokol Jestřebí - Mohelnice B 2:4 (1:1)

24. 3. 2024

Za studeného odpoledne, kdy na začátku hřiště pokropil déšť a krupky se odehrál zajímavý a dramatický zápas, bohužel se smolnou koncovkou v náš neprospěch. Naše sestava byla oslabená o oba útočníky (Marada, Mička), stále po zranění je Jarda Janíček a po sezoně mají i Pepa Kramar s Kubou Václavíkem, kteří šli v zimě pod kudlu. Přesto jsme sehráli vyrovnaný poločas proti mančaftu, který přijel se zkušenými borci. Hosté šli do vedení ve 20. minutě po naší ztrátě ve středu pole, když už to vypadalo, že jsme se z toho dostali, tak hostující hráč prostřelil vše a míč si našel místo na přední tyči. Kontroval Viktor Švub střelou zdálky, která trefila břevno. Dočkali jsme se vyrovnání ve 39. minutě, když míč po dalším břevně našel Karel Rutar a zblízka srovnal na 1:1. Po vyrovnání jsme měli 2-3 šance, které jsme bohužel neproměnili a do kabin se šlo s nerozhodným výsledkem. Ve 2. poločase se hra přelévala od branky k brance, gólmani však chytali znamenitě. V 64. minutě po dlouhém autu se míč dostal k zadní tyči, kde nezaváhal hráč hostí a dal na 1:2, naši borci se však nevzdávali, i když po zranění musel odstoupit Tomáš Horký a taky nedoléčený David Šafář. Vyrovnání zařídil Martin Sládek, když střelou zdálky z levé strany trefil nádherně místo u zadní tyče a srovnal. Už jsme posledních 10 minut urputně bránili a vyráželi jen k brejkům, bohužel se v 86.minutě prodral do vápna Aleš Masopust a "došel" si pro penaltu, kterou z přehledem proměnil. Poslední 3 minuty jsme hráli vabank, ale z brejku nás potrestal opět stejný hráč, který obešel gólmana a stanovil konečných 2:4. Přesto si naši hráči zaslouží respekt jak hráli proti silnému soupeři, body určitě přijdou v dalších zápasech.