Sokol Jestřebí - Juventus Mohelnice 4:3 pen. (1:2)

9. 5. 2022

Konečně za teplého počasí, před velkou diváckou návštěvou jsme hostili tradičního soupeře z Mohelnice. Sestava byla velmi oslabená kvůli zraněním z Třeštiny, navíc Franta Marada nebyl k dispozici, ale v zápase to nebylo znát. První velkou šanci měl Lukáš Mička, ale hostujícího gólmana nepřekonal. Pak smolná, ale správně odpískaná penalta po neúmyslném faulu pro hosty, kteří se tak ve 24. minutě dostali do vedení 0:1. Bohužel za 5 minut dali hosté druhý gól a to už bylo zle nedobře. Naštěstí jsme o minutu později snížili na 1:2 po střele Tomáše Horkého. Byli jsme aktivní, ale vyrovnání jsme do poločasu nestihli realizovat. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, po střele zdálky nás zachránilo břevno a to nadvakrát. Ve druhém poločase byla hra ostřejší, ale oba mančafty dobře bránili. Vyrovnat se podařilo až v 68. minutě Davidovi Pokornému, který z pozice pravého beka piloval lajnu a byl všude. Snažili jsme se výsledek otočit, hostům evidentně ubývaly síly, bohužel po špatném vyběhnutí Marka dával hráč Mohelnice v 77. minutě na 2:3. Opět dobře postavené tyče a břevno nás uchránili od dalšího gólu, ale bojovnost a morálka všech našich borců na hřišti přinesla vyrovnání po střele Martina Sládka v 85. minutě, kterou hostující brankář asi podcenil. Zbývajích 5 minut + nastavení už nic na remíze nezměnilo, i když se hostující hráč snažil nahrát penaltu. V penaltách nás jednou podržel Marek, 2x mohelničtí neproměnili, my pouze jednou a tak se mohlo slavit vítězství, sice jenom za 2 body, ale vítězství !! Všem poděkování za výkony a za to, že to nikdo nezabalil, i když jsme byli v zápase 3 x dole. Závěrečné "dohrání" za teplého večero bylo třešničkou na dortu.