Sokol Jestřebí - FK Úsov 4:3 (1:1)

10. 4. 2022

Počasí nám opět nepřálo, hřiště poznamenané z minulého týdne i přes nepříznivé počasí vydrželo, i když ztěžovalo kombinační hru oboum týmům. Domácí vlétli na soupeře, šance střídala šanci, opět znělo břevno, ale góly bohužel do úsovské sítě nepadaly. Soupeř někdy ani nevěděl jak se jim podařilo ubránit naše šance. Pak se potvrdilo pravidlo, nedáš-dostaneš a hosté z první šance dali branku. Jestřebí nadále vytvářelo tlak na soupeřovu bránu, gól na 1:1 přišel až ve 43. minutě a ještě ve zbývajících 2 minutách byla šance na 2:1, ale nepodařilo se. Hned ve 3. minutě 2. poločasu po rychlém útoku Franta nacentroval před branku a David Pokorný dal na 2:1. Čekalo se, že soupeř fyzicky a psychicky odejde, ale opak byl pravdou, ve středu pole nás dobře bránil a naopak využíval své kraje k nebezpečným protiútokům. Po jedné ztrátě ve středu hřiště se hosté dostali do přečíslení a Marek, přesto, že vyběhl, tak hostující hráč stihl vystřelit a srovnal na 2:2 v 52. minutě. Naši hráči se na chvíli dostali do křeče a hosté využili za 10 minut naší nepřipravenosti po chytře zahraném rohu a byĺo najednou 2:3 ! Naštěstí to s našimi hráči nezamávalo a vrhli se na soupeře s cílem otočit nepříznivý stav. To se podařilo po průniku Erika Tomáška, který nahrál před branku Frantovi, který nevymýšlel a z první dal v 70. minutě na 3:3. Sil na otočení zápasu bylo dost, tlačili jsme se před branku Úsova, ale současně se muselo dávat pozor na zadní vrátka, hosté byli stále nebezpeční. Branku po velkém tlaku dal Lukáš až v 87. minutě a zbytek zápasu jsme už kontrolovali a soupeř se už nedostal do šance. Důležité body, které nás drží v kontaktu se špičkou, musíme potvrdit za týden v Hrabišíně.