Sokol Jestřebí - FK Úsov 4:1 (2:1)

27. 8. 2023

Domácí zápas jsme chtěli už konečně přetavit za 3 body, což se nám nakonec podařilo, ale postupně. Začátek zápasu se hosté dostali do 2-3 šancí, které jsme nakonec vyřešili a hned z první pořádné šance se prosadil novic z Lesnice Adam Locker, který zavěsil v 17. minutě na přední tyč pod břevno a bylo 1:0. Za 2 minuty se prosadil po individuální akci Viktor Švub, který zdálky nachytal vyběhnutého gólmana a bylo 2:0, Viktor asi neumí dávat běžné góly, ale jen výstavní ! Hosté hrozili z dlouhých autů, z jednoho z nich jsme si dali vlastňáka, když náš stoper ve snaze hlavičkovat tečoval hlavou na zadní tyč a bylo 2:1. To nás trochu rozhozdilo a do poločasu, kromě břevna Jardy Janíčka jsme se do vyložené šance nedostali. Hned po změně stran jsme měli 2 tutovky, po jedné z nich zazněla tyč, ale neproměnili jsme je a hosté začali kousat. Obranná činnost Jestřebí naštěstí pracoval dobře a z našich brejků jsme 3 x zahrozili, ale výsledkem bylo jen břevno po střele Lukáše Mičky. 10 minut před koncem pak Lukáš dal 3. gól a bylo v podstatě rozhodnuto. Náhradníci se pak postarali o pár akcí v závěru, výsledkem byl gól na 4:1, kterým pečetil výsledek Tomáš Horký. Naladili jsme se na venkovní zápas do Postřelmova, kde budeme chtít potvrdit formu a získat 3 body !