Petrov-Sobotín - Jestřebí 8:1 (4:0)

2. 4. 2023

Mistrák se sehrál místo soboty v Sobotíně v neděli na umělce v Šumperku, protože v Sobotíně bylo nevyhovující hřiště po vydatných deštích. Zápas jsme začali celkem dobře, hlavička Viktora Švuba mířila těsně vedle, Tomáš Horký měl 2 střely na bránu, které však domácí gólman bez větší námahy pochytal. Z ničeho jsme dostali branku, když z levé strany si domácí poradili s naší pravou obranou, na centr si Radek Doubrava sáhl, ale míč se dostal k nehlídanému útočníkovi domácích, který dal v 16. minutě úvodní branku. V útočné fázi nám chyběla finální přihrávka a větší důraz, přesto jsme měli kopat penaltu za ruku domácího hráče, ale rozhodčí ji neviděl. Ve 30. minutě jsme měli standardku, která se Jardovi Janíčkovi nepovedla a hned z protiútoku domácí udeřili ve 30. minutě podruhé, gólem po stejné situaci jako u 1. gólu a bylo 2:0. Pak jsme měli velkou šanci ve 39. minutě, ale Karel Rutar přestřelil z malého vápna a opět zafungovalo pravidlo, nedáš-dostaneš a bylo to z brejku 3:0. Dílo zkázy za 1. poločas byl gól ve 44. minutě na 4:0. Druhý poločas jsme hned ve 48. minutě dostali po špatné rozehrávce na 5:0, naštěstí jsme se nepoložili a Martin Horký snížil na 5:1. Naši snahu korigovat výsledek utnuly další 2 branky v 57. a 63. minutě, když domácí, kteří byli mentálně nahoře a vycházelo jim téměř vše na co sáhli a bylo to 7:1. Pak zabránil vyběhnutím Radek Doubrava dalšímu nebezpečnému protiútoku domácích, když vleže zabránil míči v pohybu, bohužel ho trefil v ležící poloze míč do ruky a rozhodčí to vyhodnotil jako zmaření šance a dal mu ČK. Aktivně rukou nehrál, ale rozhodčí si trval na svém a do branky šel Jarda Janíček, který dostal pouze 1 gól na 8:1, po 2m ofsajdu dvojice útočníků domácích. Výsledek se už nezměnil a tak stále čekáme na první jarní výhru. I přes prohru se musí mančaft pochválit, že to nikdo nezabalil a hrálo se do konce, i když se nám nedařilo a vše hrálo proti nám. Za týden budeme chtít otočit nepříznivý start do jarní části a urvat doma body!