Muži A: Jestřebí A - Rapotín B 5:2

14. 4. 2013

Zápas se musel odehrát na UT v Zábřeze vzhledem k ještě nezpůsobilému hřišti v Jestřebí. První poločas nepřinesl nijak zajímavý a dobrý fotbal. Jestřebí muselo navíc řešit absenci Jardy Janíčka (koleno) a stále nebyl k dispozici Tomáš Němec, který laboruje se stejným zraněním. Naštěstí byl už připraven Honza Solník a šanci od začátku dostal Franta Marada. Jestřebí mělo v 1. poločase tři velké šance, nejprve David Kondler hlavičkoval koníčkem těsně nad a pak Pepa Kramar také těsně vedle, do třetice po samostatném útoku Míšy Krátkého se balon pouze otřel o tyč. Hosté měli 1 závar, který obrana a gólman vyřešili, jinak stříleli zdálky a to pro Petra nebyl problém. Když už se schylovalo ke konci poločasu, tak David Pokorný lízl balon před gólmanem hlavou a míč zapadl do branky. Do druhého poločasu vstoupilo lépe Jestřebí a po 5 minutách dal Honza Solník po chybě rapotínské obrany zkušeně do protipohybu brankáře a bylo 2:0. Chvilková nekoncentrovanost jestřebské obrany vrátila Rapotín do hry, naštěstí chvilku na to Franta Marada po pěkné přihrávce Solníka zvýšil vedení opět o dvě branky. Následně Franta po samostatném úniku dal na 4:1. Vedení na 5:1 zajistil velmi dobře hrající David Kondler hlavou. Škoda, že se neproměnili další šance, kdy šel na gólmana sám opět Marada, další střelu našeho hráče vyrazil gólman hostí na tyč. V tu chvíli byli hosté na ručník, ale tečku za zápasem dali oni, když po faulu Petra Opravila v šestnátce rozhodčí odpískal penaltu a hosté stanovili konečný výsledek na 5:2.