Muži: Sokol Jestřebí-Líbivá 4:3

28. 10. 2010

Poslední domácí zápas jsme sehráli na umělce v Zábřeze, jelikož před 3 týdny, kdy se mělo nahlásit hřiště, byla obava, že počasí nebude ideální k sehrání zápasu v Jestřebí. Nakonec bylo hezky, nicméně umělka je v tomto ročním období ideální povrch. Zápas jsme začali aktivně, bohužel hned v 5. minutě jsme dostali gól z diskutabilní penalty, když Kamil měl v rukou jako první balon, protihráč upadl až potom. Rozhodčí ovšem byl jiného názoru a všem připoměl nepsané pravidlo, že penalta je, když ji rozhodčí pískne. Pak měli naši hráči velkou šanci, když David Lukáč upřednostnil střelu před nahrávkou na volného spoluhráče a gólman hostí byl na místě. Druhý gól padl ze situace, když hosté vystřelili lehký pomalý oblouček na Kamilovu branku, ten byl oslněn a balon vůbec neviděl a bylo 0:2. Do konce poločasu to bylo z naší strany už jen trápení, naštěstí jsme nedostali 3. branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, když hned z prvního útoku centroval David Pokorný a našel volného Honzu Solníka, který vstřelil pěknou branku. Zanedlouho Martin Pěnička z trestného kopu našel hlavu Romana Orlického, který srovnal. Našim hráčům narostla křídla a když po individuální akci strhnul vedení na naši stranu David Lukáč, bylo cítit z našich hráčů vysoké herní sebevědomí. To zúročil opět Honza Solník po pěkné přihrávce Michala Klimeše a bylo to už o 2 góly. Soupeř v závěru snížil na rozdíl jedné branky a to bylo z jeho strany vše. Konečně máme první vítězství sezony a navíc náš čeká ještě zápas v sobotu v Bohutíně. Musíme potvrdit vzestup formy a zakončit nepovedenou sezonu dalším vítězstvím, kterým můžou naši hráči částečně smazat předchozí neúspěchy.