Loštice B - Sokol Jestřebí 2:2 (1:2), pen. 2:4

30. 3. 2024

Za krásného počasí jsme sehráli dobrý zápas, bohužel jsme opět nezvládli koncovku, nechali jsme soupeře aby vyrovnal v 90. minutě angry. Ale popořádku, do zápasu jsme vstoupili špatně, ze zbytečné malé domů vyplynula situace, kdy se dostal do šance kanonýr domácích a nezaváhal, 1:0. Pak se hra vyrovnala a zaslouženě jsme srovnali po fotbalové akci naším jarním střelcem Karlem Rutarem a bylo v 18. minutě srovnáno. Domácí to trochu zaskočilo, naopak nám to vlilo do žil sebedůvěru, kterou jsme korunovali ve 44. minutě po střele Tomáše Horkého, když o tyč se balon zastavil až v síti. Druhý poločas se domácí snažili dlouhými nákopy dostat balon před naše vápno, nutno dodat, že jim kvalitně asistoval pomezní a pár ofsajdů neviděl, vyrovnat se však domácím nedařilo. Po 10-15 minutách jsme se dostali do zápasu i my, ale neproměňování šancí je naše bolest. Namátkou Frantova tyč, tutovka Lukáše Mičky, famózní zákrok domácího gólmana, když vytáhnul Viktorovu hlavičku a vše vyvrcholilo neuznaným gólem, když pomezní zatáhl za záchranou brzdu a odmával mrtvý ofsajd. Posledních 5-10 minut jsme se statečně bránili, ale prohraný souboj ve středu hřiště, špatný odkop gólmana po malé domů způsobil vyrovnání v poslední minutě. Kluci pak povstali v penaltách, jednu jsme nedali, taktéž hosty 1x vychytal Martin a jednou nás podrželo břevno, což znamenalo aspoň 2 body do vyrovnané tabulky. Klukům pochvala, bojovali ve 12 hráčích, Franta končil se zraněním, takže bojovnost a morálka byla na úrovni. Příště lepší mušku, kvalitnější závěry zápasů, dozdravení marodů a body budou přibývatsmiley