Líbivá - Sokol Jestřebí 4:1

2. 11. 2013

Za dušičkového počasí jeli naši fotbalisti do neoblíbeného místa, kde nás hned přivítala přítomnost rozhodčího p.Štěpána, který tam neměl být, ale později se své role zhostil z pohledu domácích dokonale. Ale popořádku, zpočátku se domácí drželi více na balonu, nicméně naše protiútoky, kdyby byly lépe zakončené, zápas by se vyvíjel zcela jinak. Nejprve měl superšanci Kuba Kondler, ale z malého vápna přestřelil, pak Frantovi Maradovi utekl balon, když měl krátké sólo na gólmana. Domácí dali gól,i když byl mávaný ofsajd, ale hlavní nereagoval. Vzápětí po silně diskutabilní penaltě se dostali domácí do dvoubrankového vedení. Před poločasem snížil Marada z penalty, když šel sám na gólmana a byl zezadu faulován, podle pravidel ČK a penalta, dle rozhodčího ŽK a penalta. Do druhého poločasu se šlo s tím, že se Jestřebí o výsledek popere, ale po chybě v rozehrávce se domácí dostali do brejku, který napoprvé Petr Večeř vychytal, ale z další střely se domácí dostali do vedení 3:1. Následně si domácí svou jednoduchou agresivní hrou vedení nenechali vzít a v podstatě dali Jestřebí lekci z bojovnosti a jednoduchosti. Druhý poločas byl z pohledu hostů jen utrápený výkon, hráči se soustředili na diskuse se soupeřem a hlavním rozhodčím, nebyla v týmu síla na zvrat. Nakonec dali domácí  po chybě Petra Opravila 4. gól a zaslouženě vyhráli. Diskuse nad tím, že rozhodčí v 1. poločase výrazně zasáhl ve prospěch domácích, tím ztrácejí na významu a někteří hráči Jestřebí by se měli nad sebou zamyslet. Bylo vidět, že chyběl hlavně Pavel Pecháček v obraně a v záloze také konkurence v podobě Solníka a Neplecha. Příští zápas musí být úplně o něčem jiném !