Bratrušov - Sokol Jestřebí 2:2 (0:1), pen. 3:2

10. 9. 2022

V oslabené sestavě, ale bojovně naladění jsme sehráli dobrý venkovní zápas, body nám utekly necelých 10 před koncem, ale popořádku. Začátek zápasu jsme zahráli velmi dobře, dostávali jsme se často před branku soupeře, střely zdálky a rohy však domácí odvrátili. Trefili jsme i tyčku po střele navrátilce Honzy Flodra a pak přišla série rohů, kterou jsme zakončili gólem po pohotové střele Honzy Flodra. Domáci spoléhali na brejky a dlouhé balony na svoje vysoké hráče v útoku. Do poločasu jsme uhráli výsledek 0:1 a do 2. poločasu jsme šli oslabeni o Viktora Švuba, který musel do služby. Nadále jsme byli aktivní a po rychlých protiútocích, kde se Franta příkladně rval jsem mohli několikrát zvýšit naše vedení, ale nedařilo se proměňovat, domácí toho moc neměli, i když zejména po rozích to v našem vápně hořelo a jednou nás zachránilo břevno. Do vedení 0:2  nás dostal vlastní gól soupeře, když si domácí obránce srazil centr Tomáše. Domácí nás přimáčkli ca od 75. minuty, ale dařilo se nám úspěšně odolávat. Bohužel v 82. minutě dali domácí po rohu rohu branku na 1:2. Naše špatná rozehrávka po gólu znamenala přečíslení nabuzeného soupeře, který využil naši nekoncentrovanosti a srovnal na 2:2. Posledních 7 minut jsme se zkoncentrovali a ubránili tlak soupeře, dokonce jsme se dostali k ohrožení branky Bratrušova, ale gólman domácích skvěle vyrazil Tomášovu střelu. V penaltách jsme selhali, když z 5 střel jsem nedali hned 3x. S odstupem času budeme určitě bod kvitovat, vždyť byl zvenku, hráli jsme 2. poločas ve 12 mužích a někteří hráči dohrávali v křečích. Pochvala všem hráčům za bojovnost a morálku, i když cítíme, že dnes mohly být body 3 ne pouze 1.